Презентація технічного та інституційного співробітництва

З 1991 року, коли Україна стала незалежною, Франція підтримує з цією країною технічне та інституційне співробітництво.

Метою двосторонніх заходів співробітництва між Францією та Україною є підготовка еліт та обмін досвідом між представниками як державних інституцій, так і громадянського суспільства в рамках концепції ефективного врядування. Ці заходи мають цільовий характер і проводяться в тих сферах, які потребують експертної допомоги з боку Франції.

Багатостороннє співробітництво


Основний обсяг технічної допомоги Франція надає через багатосторонні канали: передусім, програми Європейської Комісії (проекти TACIS/IEVP або інституційні твіннінги), а також, серед іншого, через Світовий фонд боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, ОБСЄ, Раду Європи.

Посольство Франції підтримує тісне співробітництво з Делегацією Європейської Комісії, основними донорами фондів та представленими в України фінансовими інституціями. Посольство уважно стежить за проведенням конкурсів, аби вчасно залучити до участі в них основних операторів (FCI, ADETEF, ACOJURIS, CIVIPOL, ISTED, AFNOR…), а також – коли йдеться про твіннінги – SGAE, з метою максимально ефективного використання французького досвіду.

Франція обіймає провідне місце у багатосторонніх фондах: з 1999 року понад двадцять французьких інжинірингових та консалтингових центрів взяли участь у більш як 40 проектах, профінансованих Європейською Комісією в Україні. Крім того, команди французьких фахівців взяли участь у конкурсах щодо 16-ти з 26-ти інституційних твіннінгів, оголошених Європейською Комісією і, станом на 1 липня 2011 року, перемогли у 12-ти з них, здобувши право пілотувати ці проекти.

Відповідальна : Анн.РОЗЕНШТІЛЬ, аташе з питань співробітництва

Двостороннє співробітництво


  • 1/ Реформа державної служби

Реформування структури державної служби в Україні є пріоритетом у нашому співробітництві з Україною. Маючи у своїй основі меморандуми про порозуміння з Генеральною дирекцією адміністрації та державної служби Франції (DGAFP), Вищою школою державного управління (ENA), інститутами регіонального управління (IRA), воно націлене, насамперед, на супровід України у її прагненні змінити цей фундаментальний для реалізації угод про співпрацю між ЄС та Україною сектор. Наразі співробітництво зосереджене на таких аспектах, як посилення інституційних можливостей та базова і післядипломна підготовка державних службовців.

Відповідальна :Анн.РОЗЕНШТІЛЬ, аташе з питань співробітництва

Див. також: Підтримка реформи державного управління

  • 2/ Реформа юстиції

Реформування судової системи є пріоритетним для уряду України. Франція сприяє її здійсненню шляхом підготовки суддів та прокурорів, а також посилення незалежності суддів, зміцнення діалогу між міністерствами юстиції двох стран, допомоги у створенні адміністративних судів.

Відповідальний : Крістін Пільтан, Радник Міністра юстиції України

Див. також: Співробітництво у правовій та судовій сферах

  • 3/ Охорона здоров’я

Сектор охорони здоров’я є одним з найбільш важливих у співпраці між Францією та Україною, яка розвивається тут за трьома напрямками: боротьба зі СНІДом, зокрема, а рамках проекту делегації Французького Товариства Червоного Хреста, який здійснюється у Києві та кількох обласних центрах України, серцево-судинними захворюваннями, зокрема, обміни між європейським шпиталем ім. Жоржа Помпіду та київським Центром серця, та організації паліативної допомоги.

Відповідальна :Анн.РОЗЕНШТІЛЬ, аташе з питань співробітництва

  • 4/ Підтримка громадянського суспільства
  • 5/ Децентралізоване співробітництво

Територіальні громади – переважно, генеральні ради та муніципалітети Франції – представлені в Україні завдяки зв’язкам, які були налагоджені з їхніми українськими колегами і стосуються, насамперед, галузі культури та освіти, як, наприклад, партнерство між селищами Саше і Верхівня, які зберігають спадщину Оноре де Бальзака.

Громади-побратими здійснюють також амбітніші проекти, які охоплюють чимало інших секторів (агропромисловий, освіта, економічні обміні). До таких належать міста-побратими Санс і Вишгород, а також Марсель і Одеса.

На сьогоднішній день близько п’ятнадцяти територіальних громад Франції активно співпрацюють в різних напрямках зі своїми українськими колегами. До цього переліку можна додати діяльність численних асоціацій дружби – Echanges Lorraine-Ukraine – Village Entente Ukraine Alsace тощо.

Відповідальна :Анн.РОЗЕНШТІЛЬ, аташе з питань співробітництва

  • 6/Державні фінанси

Цей напрям співробітництва, який має на меті сприяти в запровадженні ефективного врядування, здійснюється міжнародним оператором Міністерства фінансів та економіки Франції – l’ADETEF.

  • 7/Аграрний сектор

В аграрній галузі було визначено два напрями співробітництва. Наголос робитиметься, з одного боку, на посиленні інституційної співпраці між професійними організаціями та мережами (агрономія, якість та санітарна безпека харчових продуктів, статистика та прогнозування). З іншого боку, проводитимуться інформативні заходи та підготовка кадрів, розвиватимуться контакти між французькими та українськими операторами аграрного та агропромислового сектору, відбуватиметься обмін інформаційними матеріалами.

Відповідальний: Анрі Барнабо, Радник Міністра аграрної політики України

Див. також: Співробітництво з Україною в аграрній галузі

Опубліковано 06/03/2013

Топ