Паспорт-талант

Паспорт-талант : відповідно до статті L313-20 CESEDA (Кодекс про в’їзд та перебування іноземців та право на притулок) було створено нові типи багаторічних посвідок на проживання - « паспорт-талант » та « паспорт-талант (сім’я) ». Такі посвідки видаються з перших днів в’їзду на територію Франції на строк максимум 4 роки.

Ця посвідка може бути видана 10 категоріям заявників, відповідно до економічних реалій сьогодення:

  1. молоді дипломовані фахівці (мають диплом освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр» або прирівняний до нього, або диплом 1 рівня визнаний вищими школами) ; наймані працівники та працівники молодої інноваційної компанії ;
  2. працівники вищого рівня кваліфікації (carte bleue européenne) ;
  3. працівники у відряженні, які праціють за контрактом у Франції ;
  4. дослідники ;
  5. засновники підприємства/компанії;
  6. особи, які мають інноваційний економічний проект ;
  7. економічні інвестори ;
  8. законні представники ;
  9. артист/мистецький діяч ;
  10. іноземець, який отримав народне чи міжнародне визнання (у науковій, літературній, мистецькій, інтелектуальній, освітній або спортивній галузі).

Заявники, які входять до цих категорій і які планують перебувати у Франції не довше року, отримуватимуть візи, які діятимуть як посвідка на проживання протягом усього періоду їх перебування. Їм потрібно буде зареєструватись у Департаменті з питань міграції OFII.

У випадку, якщо запланований термін перебування перевищує 1 рік, консульство видасть візу « паспорт-талант ». Після приїзду до Франції префектура видасть заявникові відповідну посвідку.

Для членів сім’ї осіб, які входять до вищезазначених категорій, також передбачена спеціальна процедура.

Опубліковано 20/12/2016

Топ